فرصتی که مهربانی قلعه‌نویی به کرار داده است!

بالاخره پس از مدتها کمیته اخلاق حکم توهین جاسم کرار به فوتبال ایران را صادر کرد در حکم اولیه اعلام شد که این بازیکن یک فصل از بازی در ایران محروم شده که این حکم از ابتدای فصل بعد اعمال می شود تا استقلال متضرر نشود! بعد از اعلام این حکم که به خودی خود عجیب بود افشارزاده و نظری جویباری موضع مخالف در قبال این حکم گرفتند؛ حمایت‌های افشارزاده بیشتر جنبه رسانه ای داشت چرا که افشارزاده  احتمال می‌داد اگر کرار تصور کند هیچ شانسی برای ماندن در فوتبال ایران ندارد ناگهان به عراق برود و دست استقلال را در پوست گردو بگذارد. و نظری هم در مصاحبه اش اشاره داشت که  قرارداد استقلال با کرار 2 ساله است و اگر کرار فصل بعد محروم شود پول بیت المالی که برای این بازیکن پرداخت شده هدر می رود ! علی اکبر محمدزاده رییس کمیته هم پس از واکنش استقلالی‌ها مصاحبه کرد و گفت فایل صحبت‌های کرار پر از حرف‌های رکیک بود و آغاز محرومیت کرار نه از فصل بعد بلکه بعد از اتمام قراردادش با استقلال - 2 فصل بعد - است.
نظری جویباری هم که خواسته هایش در این حکم مو به مو اجرا شده بود از کمیته اخلاق تشکر کرد! به این ترتیب این حکم به تنها حکم انضباطی در تاریخ فوتبال دنیا تبدیل شد که نه بازیکن خاطی ضرری کرده نه باشگاهی که با آن قرارداد داشته است!
این حکم جای نقد و بررسی زیادی دارد ولی به راستی چرا کرار به این شکل بی انضباطی می کند؟
قطعا این بی انضباطی های کرار ریشه در مماشات بیش از حد باشگاه استقلال یا بهتر است بگوییم شخص امیر قلعه نویی با این بازیکن دارد. برگردیم به قبل؛ کرار در مصاحبه ای به نقل از قلعه نویی عنوان کرد که استقلال بدون کرار هیچی نیست و این صحبت‌ها هیچ گاه از سوی سرمربی استقلال تکذیب نشد و البته نیاز به تکذیب هم نبود. آن روز کرار خودش را تافته جدا بافته از دیگر بازیکن‌های استقلال دید و ترجیح داد هر از چند گاهی به خودش مرخصی بدهد و تا هواداران تیم خود را جان به لب نکرده به ایران برنگردد! سپس به وسیله بهانه هایی نظیر نذر، تمدید گذرنامه، بیماری مادر و ... خودش را نزد افکار عمومی بی گناه جلوه دهد! سرمربی استقلال هم هیچ برخوردی با کرار نکرد  و حداکثر جریمه ای که در طول فصل به بی انضباطی های کرار داشت گفتن یک کنایه بسیار سبک بود با این محتوا که :"بالاخره کرار شان نزول کرده و باید برایش گوسفند قربانی کرد!".  کرار زمانی که در ایران بود هم بعضی اوقات ترجیح می داد تا نگرفتن مطالباتش در تمرین‌ها شرکت نکند. بعضی اوقات با داورها و خبرنگارها درگیر می شد و بعضی اوقات هم مصاحبه هایی پر از الفاظ رکیک انجام می داد که تنها جمله قابل انتشارش این بود که فوتبال ایران مسخره است! حالا ما با کراری مواجه هستیم که علاوه بر بی انضباطی هایش باید نگاه از بالا به پایینش به فوتبال ایران را هم تحمل کنیم! کراری که از تیم ملی عراق هم به دلیل بی اخلاقی محروم شده ولی در ایران قرار است 2 فصل بعد محرومیتش آغاز شود و تا آن موقع جا برای بی انضباطی های جدید و البته وقت کافی برای ساخت هتل در عراق دارد! فرصتی که فقط در ایران و فقط با مربی مهربانی چون قلعه‌نویی در اختیار او قرار می‌گیرد.

لینک 1

لینک 2

/ 0 نظر / 66 بازدید