وزیر علیه پرسپولیس!

محمد گودرزی اخیرا عنوان کرده است: اینکه توپ بازیکن پرسپولیس درون دروازه نمی‌رود یا بازیکن ملوان لباس دروازه‌بانی می‌پوشد و پنالتی بازیکن پرسپولیس را مهار می‌کند، دیگر به من مربوط نمی‌شود. من که نمی‌توانم بروم برای پرسپولیس گلزنی کنم.

واضح است کسی از ایشان انتظار گلزنی برای پرسپولیس را ندارد و خود وزیر هم کاملا" از این موضوع مطلع است ولی اظهارات ایشان درباره پرسپولیس نشان می دهد که خود را در شرایط فعلی این باشگاه به هیچ وجه مقصر نمی داند هرچند واقعیتها چیز دیگری را نشان می دهد:

سال گذشته در مقطعی که پرسپولیس بعد از مدتها به یک آرامش نسبی رسیده بود و در صدر جدول لیگ حضور داشت که سکان هدایت وزارت ورزش و جوانان به دست مهندس گودرزی داده شد و از آن لحظه به بعد وزیر ورزش خواسته و یا ناخواسته انواع حواشی را برای پرطرفدارترین تیم فوتبال آسیا رقم زد که در ادامه این مطلب اشاره ای به برخی از آنها می کنیم:

انتشار فایل صوتی از یک جلسه خصوصی:

در جلسه ای که در وزارت ورزش برگزار شده بود علی پروین و علی دایی که مدیرعامل و سرمربی آن وقت باشگاه حضور داشتند که صحبتهای خصوصی دو طرف که زیاد محترمانه هم نبود در قالب یک فایل صوتی منتشر شد! این کار نه تنها باعث شد پرسپولیس وارد حاشیه شود بلکه خود وزارتخانه نیز زیر سوال رفت! هر چند آقای گودرزی موافق این اتفاق نبود ولی هیچ برخوردی هم با عامل انتشار این فایل صوتی نکرد!

ادعای کمک دو میلیارد تومانی:

در اسفند ماه سال گذشته که لیگ 37 روز تعطیل شده بود بازیکنان پرسپولیس مانند همیشه مشغول تمرین بودند که در همین روزها خبر رسید که وزارت ورزش قرار است به این باشگاه کمک دومیلیاردی کند و این پول قبل از تعطیلات عید تزریق می شود. این خبر باعث شد تا بازیکنان و کادر فنی که چند وقت بود مطالبات خود را دریافت نکرده بودند امیدوار شوند و برای این پول برنامه ریزی کنند ولی وقتی نزدیک به عید شدند متوجه شدند که این پول قبل از سال نو به دست آنها نمی رسد و تاریخ تزریق پول را 5 فروردین اعلام کردند که در آن تاریخ هم زمان پرداخت به بعد از تعطیلات نوروزی موکول شد. به هر حال پرداخت پول چند بار عقب افتاد و تاکنون نیز این پول به دست باشگاه پرسپولیس نرسیده است تا امیدواری بازیکنان پرسپولیس تبدیل به یاس و ناامیدی شود!

لیست دروغین دریافتی ها:

پرسپولیس در کورس قهرمانی بود و 2 هفته به پایان بازیها باقی مانده بود که اولین بازی مقابل راه آهن بود که اگر با برتری پرسپولیس همراه می شد پرسپولیس در یک هفته به پایان بازیها صدر نشین می شد و شانس اول قهرمانی لقب می گرفت .در همین روزها وزارت ورزش ضربه کاری تری به پیکر باشگاه زد ؛ انتشار لیست دریافتی های بازیکنان و کادر فنی! این که این لیست منتشر شود به خودی خود اتفاق خوبی است ولی ...... آقای گودرزی شما لازم نیست برای پرسپولیس گل بزنید ؛ فقط به این سوالات پاسخ دهید: چرا این انتشار این لیستها ابتدا از باشگاه پرسپولیس شروع شد؟ چرا این لیست درست در مهمترین روزهای چند فصل اخیر پرسپولیس منتشر شد؟ چرا هیچکدام از ارقام دریافتی بازیکنان و کادر فنی بر خلاف لیست بقیه باشگاهها درست نبود؟آیا یک لیست دروغی در بدترین زمان ممکن و در حالی که این اتفاق تا آن لحظه برای هیچ کدام از باشگاهها نیفتاده بود حاشیه ساز نیست؟

اتفاقات فصل نقل و انتقالات:

علی دایی بعد از انتشار فایل صوتی جلسه اش با علی پروین از وزیر ورزش انتقاد کرده بود و همین باعث شد وزیر ورزش روی سرمربی آن وقت پرسپولیس نظر مثبت نداشته باشد. البته رقم قرارداد بسیار بالای علی دایی و بردرش هم یک اهرم فشار برای سرمربی بود.بنا به شهادت رحیمی مدیر عامل پرسپولیس و دکتر رحیم زارع نماینده مجلس وزیر ورزش ترجیح داد تا زمانی که علی دایی سرمربی پرسپولیس است به این تیم کمک نکند! نتیجه این شد که نماینده ایران در آسیا 4 مهره اصلی خود یعنی سید جلال حسینی، مهرداد پولادی، خلعتبری و محسن مسلمان را از دست بدهد و هیچ ستاره ای هم به جمع سرخپوشان اضافه نشد تا این تیم در فصل نقل و انتقالات به شکل محسوس بازنده باشد.

انتخاب اعضای هیات مدیره:

امیررضا خادم در برنامه 90 حاضر شد و از ایجاد نظام باشگاهداری در استقلال و پرسپولیس خبر داد ولی اعضای انتخاب شده برای هیات مدیره اکثرا" ناشناخته بودند. عملکرد آنها در این مدت هم خود گویای ضعف شدید آنهاست. شخصی مثل سیاسی به واسطه پول زیادش به باشگاه پرسپولیس راه یافت و با سنگ اندازی هایش برای علی دایی معروف شد! کارهای اشتباه سیاسی او را معروفتر هم کرد : اخراج علی دایی به بدترین شکل ممکن انجام شد! او 30 میلیارد به فوتبال کشور کمک کرد که 8 میلیاردش برای پرسپولیس و بقیه اش برای راه آهن و استقلال خرج شد! برای مذاکره با باشگاه رئال به اسپانیا رفت و با عامل موصاد عکس گرفت! در برنامه ورزش و مردم از باخت استقلال ابراز ناراحتی کرد! در نهایت هم به زندان افتاد! معلوم نیست چرا وزارت ورزش از یک متهم مثل سیاسی حمایت می کند ولی از قهرمان ملی مثل علی دایی نه؟!

تغییرات مداوم مدیرعامل:

در طول وزارت آقای گودرزی پرسپولیس 6 مدیرعامل و سرپرست را به خود دیده که ظاهرا" هفتمی هم در راه است! محمد رویانیان، علی پروین، رحیمی، منتقمی، حمیدرضا سیاسی و طاهری تا الآن سکاندار مدیریت پرسپولیس شدند و گفته می شود که نژاد فلاح هم به زودی حکم سرپرستی می گیرد! این رویداد بی سابقه و نادر در تاریخ فوتبال خود به تنهایی می تواند باعث نابودی یک تیم شود. شاید نظام باشگاهداری که از آن حرف می زدند همین باشد!

 

 

/ 0 نظر / 63 بازدید